Kaip gydyti karpas nuo rankų

Tiems kurie nežino, norime priminti, kad karpas ant rankų sukelia ne prisilietusios varlės ar rupūžės. Tai tik mitas, kuris kilęs iš mūsų senolių pasakojimų vaikams. Iš tiesų tiesa visai kitokia, tačiau faktas, kad jų atsikratyti gali būti sudėtinga. 

Priežastis dėl kurios turite karpų ant rankų yra ta, kad jūs lietėtės su asmeniu, kuris užsikrėtęs žmogaus papilomo virusu (ŽPV). Dauguma žmonių galvoja, kad ŽP virusas yra vienas iš lytiškai plintančių virusų, tačiau jis gali būti perduodamas lietimu to, kuris turi karpų. 

Būtent todėl jūs karpų galite gauti iš bet kur. Ypač jos būdingos mažiems vaikams, nes jie daug bendrauja ir žaidžia su beveik visais vaikais, kuriuos sutinka kieme, mokykloje ar žaidimų aikštelėje. Tai reiškia kad jei manote, kad jūsų vaikas yra infekuotas, būtina kuo greičiau kreiptis pas dermatologą. 

Jei jūsų vaikas turi karpų tik ant rankų tai dar nėra labai didelė problema. Bet atminkite, kad ŽPV ar žmogaus papilomo virusas jau yra, todėl visgi reikėtų susirūpinti. Odos karpų tiek ant rankų, tiek kitose kūno vietose galite lengvai atsikratyti, tiesiog turite kreiptis specialistų pagalbos. 

Yra daug skirtingų tipų karpų, kurias gali sukelti ŽPV. Todėl ir gydymo būdai yra įvairūs, tik turite suprasti, kad gydant karpas jūs galite neišgydyti pačio žmogaus papilomo viruso. Tokiu būdu jūs tik gydysite simptomus, o ne priežastis. Todėl primygtinai rekomenduojamas medicininis gydymas. 

Yra bent trys skirtingi karpų gydymo būdai. Yra ir tokių karpų rūšių, kurios išnyksta savaime, todėl kartais geriausia leisti joms išnykti per tam tikrą laiką. 

Dažniausias karpų gydymo būdas nuo rankų yra vadinama krioterapija, tai reiškia, kad pašalinate jas šaldymo būdu su skystu azotu. Tai jūs, žinoma galite atlikti ir patys, bet turite būti labai atsargūs.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *