Kaip gydyti randus?

Odos plote, esantis sužeidimas pakankamai užima laiko, kol užgyja. Organizmas paprastai pradeda kurti šašą, siekdamas užgydyti, užtraukti žaizdą. Bėgant laikui šašas nukrenta, palikdamas naują sluoksnį. Jis nebus tokios pat spalvos kaip buvo. Dažnai prasideda rožine spalva, tada virsta šviesesnio atspalvio, asmens natūralios odos tonui. Laikui bėgant gali natūraliai išblukti. Su amžiumi, gali tapti beveik nematomu, priklausomai nuo sunkumo. Yra įvairių būdų randams gydyti. Specialistai gali patarti, kokios yra galimybės pacientui. 

Tepaliukai
Įvairūs tepaliukai yra vieni iš novatoriškų metodų, siekiant sumažinti randus ant odos. Tinkamai naudojant yra veiksmingas būdas atsikratyti veido randų nuo traumų, spuogų, nudegimų ir operacijų. Vieno tipo yra silikoninis gelis randams, kitas tipas – vaistų injekcijos tiesiai į randus. Kai kurie tepaliukai gali būti nuplaunami vandeniu su muilu, jai reikia. Kada oda atnaujina naują sluoksnį, randai ypač tampa jautrūs, todėl svarbu apriboti nuo saulės poveikio. 

Chirurgija
Kartais, kai randai yra dideli ir jau nepadeda jokie tepaliukai, neišvengiamas plastinis chirurginis randų gydymas. Kosmetinė chirurgija gali būti naudojama, siekiant sumažinti randus, taip padarant mažiau pastebimais. Odos injekcijos naudojamos didesniems plotams. Donoro oda arba paimta iš kitos paciento kūno vietos oda. Po įvairių chirurginių gydymų, dažnai naudojami kremai, siekiant sumažinti naujo randuoto audinio poveikį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *