Kaip gydyti suskilusius pirštus

Tinkamas gydymas padės pagerinti kasdienį gyvenimą tiems, kurie kenčia nuo šios būklės. Tai ne tik grožio reikalas, tačiau labai rimta sveikatos problema. Laimei šią ligą galima gana lengvai įveikti. 

Pagrindiniai simptomai yra išsausėjimas, skilinėjimas ir pleiskanojanti oda. Tai gali būti dėl egzemos, psoriazės, grybelinės infekcijos ar dermatito. 

Jei žmogaus imuninė sistema yra nusilpusi ir linkusi į alergiją gali sutrikti normali epidermio būklė. Genetinis paveldimumas yra įtariamas kaip veiksnys, kuris dažai prisideda prie tokių simptomų paūmėjimo. 

Dažnai nustatyti diagnozę būna sunku.

Sausa ir šerpėtojanti oda gali būti tiesiog vieno iš poveikių, su kuriais susiduriame kasdieninėje aplinkoje, pasekmė. 

Atliekant įprastinius namų ruošos darbus užteršiame odą kenksmingomis medžiagomis. Valymas, virimas, sodo tvarkymas ir visi kt. darbai verčia kontaktuoti su tam tikrais dirgikliais. 

Bet kurią nepageidaujamą reakciją galime iššaukti kai rankų oda yra nuolat arba reguliariai šlapia. Taip yra todėl, kad pakartotinas drėkinimas ir džiovinimas skaido odos išorinį apsauginį sluoksnį. 

Yra ir kitų pavojų, kurie sukelia dermatitą, tai vėjas, ypač šaltas. 

Kvepalai ir konservantai, kurie dedami į plovimo priemones taip pat dažnai sukelia dermatito simptomus. 

Nacionalinė egzemos asociacija rekomenduoja, kad reikia spręsti sausos odos problemas nepriklausomai nuo priežasčių. 

Pasireiškusių ankstyvųjų dermatito ar egzemos požymių ignoravimas gali sukelti rimtas problemas. Ypač jeigu šie požymiai pirmiausia pasireiškia ant delnų ir pirštų, nes šios vietos daugiausiai kontaktuoja su kitais paviršiais. 

Negydoma pleiskanojanti oda gali sukelti epidermio sustorėjimus ir sukietėjimus. To rezultatas gali būti uždegimas ir suskilę pirštai.

Sveikos odos ir elastingumo išlaikymas ne tik užkerta kelią dermatitui, bet ir palaiko bendrą sveikatos būklę. Naudojant aukščiausios kokybės drėkinamuosius ir odos apsauginius kremus išlaikysite natūralias organizmo apsaugines savybes. 

Rinkdamiesi drėkiklius nepamirškite atsižvelgti į šias gaires: 

Venkite aromatizuotų gaminių. Naudokite tuos, kurie pagaminti vandens pagrindu. Užteptas losjonas neturėtų būti lipnus. Rinkitės tokius, kurie leidžia jūsų odai kvėpuoti natūraliai.

Daugelis prekinių ženklų yra prieinami, tačiau renkantis remkitės rekomendacijomis. 

Reguliariai drėkinant odą kartu atlikite ir odos priežiūros rutiną:

Gerai nusausinkite rankas po kiekvieno plovimo švelniu rankšluosčiu. Stenkitės nedėvėti guminių pirštinių ilgiau kaip dvidešimt minučių, nes jos gali sukelti alergiją. Atlikdami buitinius darbus nusiimkite žiedus, kad nesukeltumėte neigiamos reakcijos. 

Jei nepavyksta pašalinti simptomų kreipkitės į savo gydytoją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *