Kaip išlaikyti rankas švelniomis ir minkštomis

Nesvarbu kokius mes darbus beatliekame ar užsiimame namų valymo darbais naudodami plovimo priemones, ar dirbdami sode, ar tiesiog atlikdami begalę kitų darbų norime ar nenorime pakenkiame savo rankų odai. Ji tampa sausa, grubi ir pažeista. Taigi, lygiai taip pat kaip rūpinamės kūno odos poilsiu taip pat reikia rūpintis ir rankomis. Yra įvairių metodų, kuriais naudodamiesi išlaikysime rankų odą minkšta ir sveika. 

1. Jei praleidžiate daug laiko gamtoje turite apsaugoti rankas nuo kenksmingų UV spindulių. Tiesioginių saulės spindulių poveikis pagreitina odos senėjimą, gali sukelti raukšles ir amžiaus dėmes. Rudos dėmės atsiranda dėl didelės koncentracijos melanino, kuriam gamintis padeda saulė. Naudojant kremus su aukštu SPF faktoriumi nuo saulės galite išvengti saulės daromos žalos. 

2. Naudojant chemines medžiagas dėvėkite latekso ar gumines pirštines, taip apsaugosite rankas nuo kenksmingo poveikio. Prieš apsimaunant pirštines rankas ištepkite plonu sluoksniu drėkinamuoju kremu. 

3. Rankų kremas padeda išlaikyti odos elastingumą ir užtikrina odos švelnumą. Kokybiški kremai sumažina senėjimo požymius, gydo sudirgusią ir pažeistą odą, suteikia odai vitaminų ir mineralinių medžiagų. Šie kremai arba geliai taip pat padeda išvengti išsausėjimo ir skilinėjimo. Tinkamas rankų kremo pasirinkimas priklauso nuo odos poreikių. Pavyzdžiui, jei turite jautrią odą jums reikia rinktis kremą skirtą būtent tokiai odai. 

4. Rankų plovimui naudokite švelnų muilą. Po plovimo gerai nusausinkite rankas ir sudrėkinkite kremu. Gausiai sudrėkinti rankas turėtumėte prieš naktį, kad kremas dar geriau įsigertų naudokite specialias pirštines. Natūralus muilas, pvz avižinis arba molio yra geras pasirinkimas, nes juose nėra jokių cheminių priedų ar naftos produktų. Vieną ar du kartus per savaitę nusiplaukite rankas su švelniu glicerinu ar nušveiskite šveitikliu. 

5. Rankomis rekomenduojama rūpintis visada, nereikia laukti kol iškils problemų. Nuolatinė priežiūra padės išvengti odos sudirginimų ateityje.

6. Būtinai gerkite daug vandens, vartokite daug šviežių vaisių ir daržovių, nes tai taip pat vienas iš žingsnių norint turėti sveiką ir švelnią odą. 

Oda yra organizmo apsauginis sluoksnis, todėl svarbu ja rūpintis. Ja reikia rūpintis ištisus metus. Mūsų rankos yra tarsi ekrane ir kiekvienas gali jas matyti. Rankų išsausėjimas, suskilinėjimas gali pridaryti daug nepatogumų ir sukelti rimtų problemų. Kasdien tinkamai prižiūrėtos rankos bus švelnios lyg nupoliruotos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *