Kaip išvengti rankų egzemos

Jei turite rankų egzemą, tikriausiai jaučiate skausmą ir dirginimą. Geriausias patarimas susidūrusiems su šia problema tai rankų drėkinimas ir dirgiklių išvengimas. Tai ne visuomet paprasta užduotis, tačiau dirginimo vengimas padės atsikratyti niežulio, paraudimo ir patinimo. 

Daugelis dalykų jūsų namuose ir darbo vietoje gali sudirginti jautrią jūsų rankų odą. Kai kurie iš šių gaminių taip pat gali prie to prisidėti: muilas, plovikliai, kosmetikos gaminiai, buitiniai valikliai, oro gaivikliai arba purškikliai, losjonai po skutimosi, benzinas, terpentinas ir kiti tirpikliai bei cheminės medžiagos. Itin dažnas rankų mirkymas vandenyje ar jų plovimas su muilu taip pat nerekomenduojamas, nes gali išsausinti odą. Taigi plaukite rankas labai kruopščiai, kad ant jų neliktų muilo likučių ir gerai jas nusausinkite. 

Būtinai dėvėkite vinilo ar plastiko pirštines kai atliekate įvairius buitinius ar lauko darbus, ypatingai jai ilgai tenka laikyti rankas vandenyje. Tokiu būdu galėsite išvengti neigiamų rezultatų. Kuo daugiau apsaugosite rankas, tuo geriau. Rekomenduojama taip pat dėvėti plonas medvilnines pirštines po plastiko pirštinėmis, nes taip sudarysite sąlygas odai kvėpuoti. Tai apsaugos nuo didelio prakaitavimo, kuris gali sukelti egzemos paūmėjimą. Reguliarus pirštinių naudojimas ypač reikalingas žiemą. Šaltas oras ir drėgmė žiemos sezono metu gali labai išsausinti rankų odą, net tada kai nėra vėjo ir yra vidutinė temperatūrą. 

Drėkinti odą reikia kiekvieną dieną ryte ir prieš miegą, nepaisant to kokiu paros metu jūs maudotės. Drėkinimas išlaiko odą elastinga, švelnia ir lygia bei apsaugo nuo odos problemų. Gerai sudrėkinta oda išvengia ankstyvųjų senėjimo požymių. Venkite losjonų ir kremų su alkoholiu ar kvepalais. Vazelinas iš tiesų yra puikus pasirinkimas rankoms, nors ir yra labai riebus. Dar vienas puikus rankų kremas egzamos gydymui yra Eucerin 5% karbamido rankų kremas, kuris yra lengvos tekstūros. Jis tinka kasdieniam drėkinimui. Būkite atsargūs ir visada išlaikykite tinkamą rankų odos drėgmės lygį!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *