Kaip rūpintis labai sausomis rankomis

Jūsų rankos yra viena iš svarbiausių kūno dalių. Jos yra labai naudingos atliekant kasdienius darbus mūsų gyvenime. Rūpinimasis rankomis turėtų būti įtrauktas į kasdienį jūsų odos priežiūros režimą. Paliktos be priežiūros rankos pradeda išsausėti, oda gali tapti negraži bei atsirasti kitos rimtos odos problemos. 

Šiandieniniame verslo etikete ilgalaikė pažintis ir ryšiai prasideda nuo rankos paspaudimo. Ne veltui sakoma, kad rankos kalba už mus. 

Natūralus senėjimo procesas, įvairūs aplinkos veiksniai ir nesveikas gyvenimo būdas prisideda prie odos išsausėjimo. Visi šie neigiami veiksniai palaipsniui sukelia kolageno sumažėjimą bei nesugebėjimą išlaikyti drėgmę. Tiesioginiai saulės spinduliai, mažas vandens vartojimas taip pat prisideda prie sausėjimo proceso. 

Namuose atliekami buitiniai darbai, tokie kaip plovimas, valymas cheminėmis medžiagomis taip pat neigiamai veikia rankų odą. 

Štai keletas patarimų kaip rūpintis labai sausomis rankomis

1. Dažnai plaukite rankas. Dažnas rankų plovimas saugo jūsų rankų odą pašalinant mikrobus ir nešvarumus. Atminkite, kad viršutinis odos sluoksnis pagamintas iš keratino ir negyvųjų odos ląstelių. Todėl susikaupęs purvas yra pati tinkamiausia terpė kauptis bakterijoms ir kitiems mikroorganizmams. Žinoma, nereikėtų ir persistengti su rankų plovimu. 

2. Venkite produktų su stipriomis cheminėmis medžiagomis. Daugelis produktų lengvai prieinamų rinkoje yra tam tikrų cheminių medžiagų junginiai, kurie yra kenksmingi odai. Kai kurios iš jų gali sukeltį vėžį. Šios cheminės medžiagos taip pat reaguoja su natūraliais elementais ir kitomis medžiagomis, taip sudaro idealias sąlygas laisvųjų radikalų susidarymui. Šios molekulės sukelia žalą ląstelėms, nes atima iš jų elektronus. Patikrinkite etiketes ir ingredientų sąrašą prieš naudojimą. Saugokitės retinoidų ir alfa hidroksilų rūgšties. Tai yra kenksmingiausios medžiagos odai, kurios gali ją sudirginti. Alkoholis ir kvapiosios medžiagos yra taip pat kenksmingos, nors naudojamos daugelyje drėkiklių. 

3. Naudokite tik švelnius ir natūralius drėkiklius. Šie natūralūs produktai pagerina odos būklę. Jie veiksmingai kovoja su drėgmės trūkumu. Įsitikinkite, kad jie yra tik iš natūralių eterinių aliejų ir augalų ekstraktų. Tai taip pat padės užkirsti kelią nuo ankstyvųjų raukšlių ir skeldėjimo, nes šios natūralios medžiagos skatina kolageno gamybą. 

4. Gaminius rinkitės pagal odos tipą. Įvairūs odos tipai reikalauja skirtingų odos priežiūros priemonių. Jei nesate tikras dėl savo odos tipo pasirinkite gaminius skirtus jautriai odai. 

5. Naudokite kambario drėkintuvus. Drėkintuvai padidina drėgmės kiekį ore ir saugo jūsų odą nuo išsausėjimo. 

6. Atsargiai rinkitės audinius. Venkite dėvėti audinius, kurie pagaminti iš vilnos ar iš kitų neapdorotų medžiagų, nes jie sulaiko viduje šilumą. Tačiau žiemą jums tikrai reikia dėvėti pirštines, kad galėtumėte apsaugoti odą. Atminkite, kad šaltas oras taip pat prisideda prie sausos odos. 

Tai tik keletas iš veiksmingiausių būdų pagerinti savo sausos odos būklę. Galutinis sprendimas vis dar priklauso nuo jūsų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *