Kaip sustabdyti plaukų slinkimą ir išvengti nuplikimo?

Plaukų slinkimas yra aktualus dalykas tiek moterims, tiek vyrams. Net 90% atvejų, pagrindinė plaukų slinkimo priežastis – genetiniai faktoriai. Kiti veiksniai, kurie skatina plaukų slinkimą yra mitybos nepakankamumas, hormonų pusiausvyros sutrikimas, nėštumas, stresas, narkotikų šalutinis poveikis ir ligos.

Nors plaukų slinkimo, kurį sukelia genetiniai faktoriai negalima išvengti, tačiau yra keletas būdų, kurie gali sulėtinti šį procesą ir netgi, gali paskatinti naujų plaukų augimą.

1. Mankštinkitės

Pratimai padeda sustiprinti sveikatą. Taip pat padidina mūsų kraujo apytaką ir tai gali padėti išvengti plaukų slinkimo. 

2. Mažinkite stresą

Stresas labai gali prisidėti prie plaukų slinkimo ir retėjimo. Meditacijos metodai, savarankiška hipnozė, kvėpavimo pratimai, joga ir kiti įdomus pomėgiai gali padėti jį sumažinti.

3. Naudokitės žolelių privalumais

Populiariausios žolelės, kurios naudojamos, siekiant išvengti plaukų slinkimo ir skatinant plaukų atauginimą yra: ginkmedžio lapai, žalioji arbata, rozmarinai, dedešvos šaknys, petražolės, persikų lapai, gailioji dilgėlė ir alavijas.

4. Masažuokite

Reguliariai masažuojant galvos odą yra padidinama kraujo apytaka galvoje, kuri skatina naujų plaukų augimą. Masažuodami galvos odą remkitės šiais patarimais: 

* Naudokite gerus eterinius aliejus, tokius kaip: rozmarino, kokoso, levandų.
* Masažuojant palenkite galvą žemyn.
* Nykščius laikykite ties kaukolės pagrindu, jais ir kitais pirštais švelniai masažuokite sukamaisiais judesiais. 
* Masažuokite bent 10 minučių per dieną.

5. Būkite atsargūs rinkdamiesi plaukų produktus

Plaukų priežiūros gaminiai, kuriuos jūs naudojate kiekvieną dieną, gali turėti ir neigiamą poveikį jūsų plaukams. Šie produktai: šampūnai, kondicionieriai, putos, vaškas, purškalai ir kiti plaukų modeliavimo produktai gali pridaryti didelės žalos ir prisidėti prie plaukų slinkimo. 

Svarbiausia išvengti cheminių plaukų priežiūros gaminių. Stenkitės rinktis produktus pagamintus iš natūralių ingredientų kaip antai, rozmarino ar alavijo.

6. Subalansuokite mitybą

Svarbu, kad jūs su maistu gautumėte pakankamai maistinių medžiagų kiekvieną dieną. Maistas, kuriame gausu baltymų, jodo, geležies, vitaminų A, B, E ir C, mineralų ir antioksidantų gali jums padėti sustabdyti plaukų slinkimą ir skatinti plaukų augimą. Žuvis, riešutai, žalios lapinės daržovės, nesmulkinti grūdai, džiovintos pupelės, sėklos ir riešutai turi būti įtraukti į jūsų sveikos mitybos režimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *