Karpos ant rankų, kojų ir kitų kūno dalių

Yra žmonių, kurie skundžiasi atsiradusiomis karpomis ant rankų ir kitų kūno dalių. Kartais tai gali būti paslaptis, dėl ko jos atsirado. Svarbiausia yra žinoti, kad yra didelis skirtingų rūšių karpų skaičius. Kas yra atsakingas už jų atsiradimą? ŽPV virusas atsako už karpų sukėlimą. Ypatingai yra pažeidžiami vaikai, nors suaugusieji tikrai irgi gali jų turėti. Yra žinoma daugiau bendro tipo karpų, kurios paprastai yra nelygaus paviršiaus ir gali atrodyti, kad yra netaisyklingos formos.

Kai kurios iš labiausiai paplitusių rūšių karpos gali būti nuo pusantro iki dešimties milimetrų skersmens. Jos gali atrodyti pilkos, geltonos arba juodos spalvos. Dažniausiai atsiranda šiose vietose: ant rankų arba ant kelių, ant alkūnių ir nugaros. Nors šios odos anomalijos nėra skausmingos, tačiau jų gydymas yra būtinas. Kitas tipas yra vadinamas „Padų karpomis“ ir jos paprastai iškyla ant pado. Kurį laiką žmonės mato jas kaip mažas dėmelės su smulkiomis kraujagyslėmis viduje ir jaučia vidutinį skausmą. Toks skausmas jaučiamas vaikštant. 

Genitalijų karpos yra neabejotinai labiau nemalonios, gali būti netgi gana skausmingos. Dažniausiai iškyla ant makšties ar ant gimdos kaklelio. Jos paprastai yra perduodamos per seksualinę sueitį, nors gali būti perduodamos ir per tiesioginį sąlytį. Šiose vietose karpos yra panašios į mažus žiedinio kopūsto gabaliukus. Gydymas ne visada yra lengva užduotis, tačiau yra keletas būdų padedančių atsikratyti karpų. Gydymas lazeriu yra naujesnis ir sėkmingesnis metodas, tačiau yra pakankamai brangus. 

Siekiant visiškai atsikratyti arba bent jau gydyti karpas galite apsvarstyti kai kuriuos iš labiausiai paplitusių metodų, įskaitant iššaldymo, deginimo ar net išpjovimo. Šios gydymo galimybės turėtų būti naudojamos tik gydytojo kabinete. Taip pat yra ir netradicinių metodų pavyzdžiui, naudojant lipnią juostą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *