Kas sukelia karpų atsiradimą?

Jei kada nors turėjote karpų tuomet žinote kaip tai nemalonu. Jos gali augti bet kur ant odos ir atrodo, kad jos tiesiog atsiranda iš niekur. Kadangi karpos išauga ant viršutinio odos sluoksnio tam reikia labai nedidelės infekcijos. Taigi, kas sukelia karpas?

Virusas, kuris sukelia karpas yra vadinamas ŽPV – tai žmogaus papilomo virusas. Jis yra visur ir mes prie jo prisiliesti galime bet kada. Virusą galime pasigauti liesdami durų rankeną ar spausdinant klaviatūra. Tiesiogine prasme tai yra visur.

Prisilietus prie šio viruso karpos gali išaugti kelių mėnesių laikotarpyje. Siekiant išvengti karpų reikėtų nelaikyti atviros pažeistos odos, nes tai itin puiki terpė virusui. Užtenka odą sužeisti skutantis ar įdreskiant ir tai jau gali būti lengviau pasigauti ŽPV. 

Kaip atrodo karpos priklauso nuo to ant kurios kūno vietos jos išauga. Jei jos randamos kur oda yra stora kaip ant liežuvio tada jos vadinamos „verruca“ ir gali atrodyti beveik kaip žiediniai kopūstai. 

Ar žinote, kad iš tikrųjų yra daug skirtingų tipų karpų. Yra bendro tipo, „verrucas“, siūlinių ir kt. karpų. Dauguma jų galima aptikti ant alkūnių arba rankų. Prisiminti jos gali išplisti. Jei karpų negydysite ir ignoruosite jos išsijudins ir ims plisti kitose kūno vietose. Būkite atsargūs ir nekrapštykite jų. Tai ilgainiui gali sukelti daugiau karpų. 

Karpų niekas niekada nenorėjo. Yra daug būdų, skirtų jų atsikratymui. Dauguma žmonių tiesiog kreipiasi pas dermatologus ir nušaldo jas. Taip pat galite įsigyti daug įvairių gydomųjų gaminių, kurie taip pat veikia veiksmingai. Tačiau juos reikėtų rinktis atsargiai, nes kas gerai tinka vienam, nebūtinai gali tikti kitam. 

Taigi, jei turite karpų imkitės atsargumo priemonių, kurios jums yra prieinamiausios. Dažnai plaukite rankas, taip užkirsite kelią jų atsiradimui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *