Kas sukelia rankų prakaitavimą?

Prakaitavimas yra skirtas kūno temperatūros kontroliavimui. Tai milijonai prakaito liaukų ir maždaug pusė iš jų yra įsikūrusios ant rankų. Kai žmogaus kūnas patiria didelį fizinį krūvį, aukštą temperatūrą arba paniką prakaito liaukos suaktyvėja ir išskiria prakaitą. 

Dideliu rankų prakaitavimu laikoma kai asmenys patiria delnų prakaitavimą, net tuomet kai kūnas greičiausiai neturėtų fiziologiniu tikslu savęs vėsinti. Tai gali sukelti didelę agoniją ir stresą, nes prakaitavimas sukelia neigiamas emocijas ir nerimą. Nors prakaituojantys delnai yra pagydomi per skirtingus gydymo būdus, tačiau nėra visiškai išgydomi. Todėl ši problema egzistuoja daugelio moterų ir vyrų gyvenime. 

Pastaruoju metu sveikatos priežiūros organizacijos buvo linkusios diagnozuoti delnų prakaitavimą tik dėl psichosomatinių ligų, tačiau ši vizija pamažu nyksta. Nors emocinės priežastys be abejo blogina būklę. Kai žmogus būdamas visuomenėje patiria rankų prakaitavimą, sukelia stresą, o jis dar labiau skatina prakaito išsiskyrimą. Tokie atvejai paprastai patvirtina, kad pagrindinė priežastis visgi yra fiziologinė. Prakaituojančių rankų priežastys, taip pat kitų formų prakaitavimas yra dėl aktyviosios nervų sistemos. Aikštinga centrinė nervų sistema valdo visas kitas sistemas. Tai apima chemines medžiagas įskaitant adrenaliną, skrandžio kraujagysles ir padidėjęs pulsas žinoma skatina prakaitavimą. 

Jei simpatinę nervų sistemą suskirstytume ir panagrinėtume gilesnes priežastis, rastume daug neatsakytų ir diskutuotinų klausimų. Gali būti, kad nesėkmės nutinka dėl nervų kai neurologiniai suskirstymai aktyvina prakaitavimą, o rankų liaukos į juos reaguoja netinkamai. Suprantama, kad tai sukelia kliūtis normaliam gyvenimui. Laimei jau yra gydymo būdų, kurie prieš kelis dešimtmečius nebūtų pasiekiami.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *