Kas yra Retinolis?

Vitaminas A – grupė riebaluose tirpstančių panašios cheminės struktūros medžiagų, iš kurių svarbiausia – retinolis. Vitaminą A, priklausomai nuo jo cheminės struktūros, vadina retinoliu, retinaliu arba retinoidu. 

Retinolio nauda veidui
Pirmas dalykas, ką turėtumėte žinoti apie retinolį, tai, kad pagerina jūsų veido odą. Jis būtinas ląstelėms augti ir daugintis. Užtikrina normalią epitelinių audinių (oda ir gleivinė) būklę. Trūkstant vitamino A, oda ir gleivinė sausėja, odoje atsiranda įtrūkimų, labai sumažėja atsparumas infekcijoms. Tačiau atminkite, kad jis turi būti naudojamas nedidelis kiekiais ir slaugos arba nėščios moterys turėtų vengti.

Retinolio Anti-Aging kremai
Dauguma gydytojų ir dermatologų savo pacientams nustato kremus nuo spuogų, kurie turi mažos retinolio koncentracijos. Juose, esantys junginiai ne iš sausina odos, galite naudoti visam veidui, o ne tik konkrečiai sričiai.

Retinoinas yra parduodamas pagal prekės pavadinimą Retin-A dalyje, gydytojų nustatyta, kad išgydo spuogus. Vienas dalykas, kurį jums reikia prisiminti, jei jūs naudojate šį preparatą, vartokite kaip nurodyta ant pakuotės. Jei šį kremą vartosite nesaikingai atsiras niežulys, odos sausumas, paraudimai. 

Retinolio trūkumai
Vienas iš didžiausių retinolio trūkumų – kaina. Ši priemonė daro tikrai nemažą poveikį odai, tačiau kaina gera. Tiek vitamino trūkumas, tiek ir per dozavimas gali būti labai žalingas ar netgi mirtinas. Trūkstant vitamino suprastėja rega tamsoje, išblykšta ir sausėja oda. Vitamino A gali pritrūkti dėl nesveikos, nevisavertės mitybos arba sutrikus žarnyno įsiurbimo (rezorbcijos) funkcijai. Smarkiai per dozavus skauda sąnarius ir kaulus, padidėja kepenys, vėmimas, nuovargis. Todėl visada pravartu naudoti minimalius kiekius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *