Mitai apie rankų karpas

Tai gana opi odos problema ir neteisinga informacija apie karpas gali tik padidinti šias bėdas. 

Daugelis dalykų apie karpas dar yra mįslė. Nemažai žmonių tiki senolių pasiūlytais sprendimais, kurie ne visada atneša laukiamų rezultatų. 

Žemiau pateikiami populiariausi mitai apie karpas: 

Prisilietimai prie rupūžės gali sukelti karpas 

Tai toks senas mitas kaip ir karpos. Jis atsirado viduramžiais ar dar seniau, kai rupūžės buvo labai nepopuliarios. Tai gali atrodyti teisinga, nes karpų struktūra panaši į rupūžės odą. Dėl to ir galėjo kilti tokios interpretacijos. Tačiau mes juk žinome kas sukelia karpas. Kaltininkas yra žmogaus papilomo virusas (ŽPV).

Karpos negali sukelti vėžio

Dabar kai žinome, kad karpas sukelia ŽPV galime pridurti, kad šis virusas atsakingas už įvairių formų karpų atsiradimą. Beje, tas pats virusas, kuris sukelia genitalijų karpas yra taip pat didžia dalimi atsakingas už gimdos kaklelio vėžį.

Tačiau nebuvo įrodyta, kad pačios karpos gali sukelti vėžį, tačiau jos yra geras rodiklis, kad moterys turėtų nedelsiant kreiptis konsultacijoms.

Karpos nėra užkrečiamos

Čia yra mitas, tačiau tikrovė yra tokia, kad karpos kaip tik yra plintančios nuo prisilietimų. Jei turite atvirų žaizdų tada esate labiau jautrus virusinei infekcijai. Iš visų rūšių labiausiai užkrečiančios yra lytinių organų karpos. Tai sukelia nerimą, nes šios karpų rūšys dažnai susiliečia su kitomis lytinių santykių metu.

Karpos gali įaugti gilyn

Viršutinis odos sluoksnis yra epidermis ir karpos turi įtakos tik šiam sluoksniui. Jos neturi šaknų ir tikrai negali prasiskverbti į antrąjį odos sluoksnį – dermą. Mitas galėjo kilti dėl to, kad karpos ypač ant rankų, paprastai auga žemyn. Karpos faktiškai išstumia dermos sluoksnį, bet niekada iš tikrųjų jo nesunaikina.

Rankų karpos gali paveikti lytinius organus 

Galbūt, remiantis tuo kas buvo pateikta anksčiau tai pasirodys prieštaravimas, bet šis mitas yra visiškai klaidingas. ŽPV tipai, kurie sukelia genitalijų karpas ir bendras karpas yra faktiškai skirtingi.

Tai nereiškia, kad bendrojo tipo karpoms nereikalingas gydymas. Būtina konsultacija dėl specialaus šaldymo. 

Karpas galima išgydyti lipnia juosta

Dauguma žmonių tuo tiki ir naudojasi. Idėja yra ta, kad užklijavus lipnia juosta karpas yra slopinamas jų augimas. Tačiau visi tyrimai rodo, kad tokio gydymo poveikis yra labai mažas, artimas nuliniam.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *