Murano stiklo papuošalai

Gal kam yra tekę dėvėti bent vieną Murano stiklo apyrangę gyvenime? Tikima, kad šie karoliukai apsaugo nuo „blogos“ akies ir tinka kiekvienai progai. Bet ar žinote, iš ko kilęs Murano stiklas? Murano stiklas atkeliauja iš mažų, bet gražių salų į šiaurę nuo Venecijos, pavadintų Murano vardu. Saloje yra pasaulyje vertinamo stiklo, skirto ne tik papuošalų gamybai. Murano stiklo apyrankės, paminklai, eksponatai, vazonai ir kt. dirbiniai pagaminti iš šio stiklo yra nepaprastai populiarūs dėl savo unikalaus stiliaus ir spalvingumo.

Beveik didžiausi šio stiklo pardavimai tenka Murano apyrankėms. Gražių atspalvių, formų ir dizaino stiklo apyrankės moterų mėgstamos visame pasaulyje. Kurti šiuos papuošalus nėra lengva. Jie reikalauja metų patirties ir sunkaus darbo, tam reikalinga speciali profesija. Murano stiklo apyrankių ir grandinėlių pakabukų kūryba yra laikoma ir tausojama kaip stiklo meno kūriniai. Stiklas virinamas specialiuose aparatuose, būtina žinoti tikslią cheminių medžiagų sudėtį norint gauti tam tikro atspalvio stiklą. Šio stiklo struktūra yra tokia subtili, kad net menkas pakeitimas gali sugadinti visą grožį dailinant produktą. 

Pavyzdžiui, norint pasiekti akvamarino atspalvį, kuris yra dizainerių plačiai naudojamas kuriant stiklo apyrankes reikia itin tiksliai sumaišyti varį ir kobaltą. Šis atspalvis yra plačiai naudojamas kuriant Murano stiklo „blogos akies“ pakabučius ir apyrankes. Derinant įvairius atspalvius ir dizainą yra sukuriama įvairių derinių. Todėl nenuostabu, kad stiklo apyrankių dizainas mėgstamas visame pasaulyje. 

Šiai dienai karoliukų yra labai daug stilių, o iš jų sukuriamos apyrankės su įspūdingais elementais. Nors plastiko, akmens ir kitų rūšių granulės yra taip pat prieinama rinkoje, tačiau juos lengvai nurungia Murano karoliukai savo spalva, kokybe ir grožiu. 

Nors šis stiklas dabar yra gaminamas daugelyje pasaulio vietų, bet aukščiausią kokybę ir autentiškumą išlaiko Murano stiklo papuošalai iš Murano salos. Stiklo dirbinių meistrai vis dar gamina jį su sena technika ir naudoja metų patikrintus metodus, kurie buvo perduoti iš kartos į kartą. Reikia būti budriems, nes pasaulinėje rinkoje pasitaiko labai daug suklastotų stiklo apyrankių. 

Autentišką Murano stiklą gamina tik Venecijos saloje, iš kitur kilęs Murano stiklas bus klastotė. Visi kokybiški dizainerių papuošalai yra importuojami į kitas šalis. Daugelis vertina Murano stiklo apyrankes, nes žino, kad tikrasis Murano stiklas yra ne tik papuošalų gamybos medžiaga, bet taip pat yra istorijos ir tradicijų dalis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *