Patarimai sausų rankų gydymui

Sausos rankos yra įprasta problema daugumai moterų. Tokią rankų odos būklę įtakoja drėgmės stoka, sausas ir šaltas oras. Kita sausų rankų priežastis yra dažnas rankų plovimas. Dauguma muilų ir kitų rankų ploviklių yra per stiprūs jūsų odai. 

Be to, naudojamos cheminės medžiagos taip pat gali pažeisti odą sumažindamos jos drėgmę. Yra daug sprendimų išsausėjusių rankų gydymui. Įprastus ingredientus galima rasti jūsų virtuvėje.

Kitais atvejais odos sausėjimas gali būti dėl genetinių priežasčių ar odos sutrikimų pavyzdžiui egzemos. Tokiu atveju ši problema turi būti gydoma specialistų pagalba. Tam yra skirti specialūs receptiniai tepalai ir kiti gydymo būdai. 

Patarimai:

¤ Žiemą stenkitės vengti rankų plovimo karštu vandeniu. Patartina naudotis drungnu vandeniu. Oda pati gali jums pasakyti jei vanduo yra per karštas (oda parausta).

¤ Šaltu oru eidami į lauką būtinai dėvėkite pirštines, nes jis padidina odos sausumą. 

¤ Naudokite lengvus ir antibakterinius rankų muilus. 

¤ Naudokite cukraus ir aliejaus tirpalą. Sumaišykite tris šaukštus cukraus ir vieną šaukštą aliejaus (augalinio, alyvuogių, migdolų arba bet kokio kito). Ištepkite juo rankas ir palaikius 5-7 minutes nuplaukite. 

¤ Naudokite drėkinamąsias rankų priežiūros priemones po kiekvieno rankų plovimo. Taip apsaugosite jas nuo išsausėjimo. Drėkinamasis rankų kremas visada turėtų būti po ranka.

¤ Naudodami chemines medžiagas būtinai dėvėkite apsaugines pirštines. 

¤ Venkite pernelyg ilgo buvimo saulės šviesoje. Per daug tiesioginės saulės spindulių gali sukelti rankų išsausėjimą bei senatvės požymius. 

¤ Leiskite savo rankoms pailsėti po ilgos darbo dienos. Masažas taip pat gali būti naudingas šalinant stresą. 

¤ Gerkite pakankamai vandens. Išgerkite iki 2 litrų per dieną ir turėsite sveiką ir spindinčią odą.

Yra daug vaistų nuo rankų odos išsausėjimo. Taigi būkite apdairūs ir imkitės gydymo kol nėra per vėlu. Negydomos sausos rankos gali sukelti stiprų skausmą ir niežulį. Numeris vienas norint išvengti tokių pasekmių yra tinkamai parinktas drėkinamasis kremas. Atminkite, kad jūsų rankos yra labiausiai naudojama kūno dalis po kojų. Taigi geriau rūpinkitės jomis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *