Prakaituotos rankos – priežastys ir gydymas

Prakaituojantys delnai nėra naujas reiškinys ir pagal neseniai atliktus skaičiavimus paaiškėjo, kad beveik 1 procentas žmonių visame pasaulyje kenčia nuo šios problemos. Tai odos liga, kuri yra žinomas kaip prakaitavimas. Anksčiau medicinos mokslas dėl delnų prakaitavimo kaltino psichosomatines ligas. Tačiau visai nesenai atlikti moksliniai tyrimai iš dalies tai paneigė. 

Disbalansas, simpatinė nervų sistema

Visų pirma delnų prakaitavimą galima priskirti prie nerimo dėl socialinės sąveikos ar socialinės padėties. Prakaitavimo priežastys yra daugiau fiziologinės, kai nervų sistema kai kuriems asmenims tampa labai hiperaktyvi. Žmogaus nervų sistema yra labai sudėtinga. 

Prakaituojantys delnai gali atsirasti dėl situacijos kai išsiskiria labai daug cheminių medžiagų, tokių kaip adrenalinas, kuris savo ruožtu didina širdies plakimą ir susitraukia kraujagysles. Toks reiškinys ir sukelia prakaitavimą. Visa situacija keičia simpatinės nervų sistemos pusiausvyrą ir lemia prakaito išsiskyrimą. 

Remiantis naujausiais per pastarąjį dešimtmetį atliktų tyrimų duomenimis galima teigti, kad žmonėms tapo įmanoma atsikratyti šios problemos. Geriausia būtų pasikonsultuoti su gydytoju, kuris gali pasiūlyti injekciją. Injekcinis gydymas užblokuoja prakaito liaukas, tačiau nėra informacijos apie šalutinį poveikį. 

Natūralus gydymas

Narkotinės medžiagos ir vaistai žinoma, gali sukelti šalutinį poveikį, nes problema persikelia į kitas kūno dalis. Siekdami sustabdyti perviršinį prakaitavimą narkotinėmis medžiagomis ir vaistais dauguma žmonių susidūrė su kitomis problemomis. Geriausias būdas atsikratyti prakaitavimo problemos yra naudotis patikrintais natūraliais metodais tokiais kaip kofeino vengimas ar mitybos suderinimas. 

Fiziniai būdai neturintys šalutinio poveikio simptomų daugeliui žmonių padeda sulaukti gerų rezultatų. Vienas iš gydymo būdų yra rankų mirkymas vandenyje su maža elektros srove. Hiperhidrozės gydymas gali būti atliekamas namuose be jokių pašalinių poveikių. Iš natūralių produktų labiausiai tinka gydymui jodas. 

Galite valgyti maistą, kuriame gausu jodo. Tai jautiena, kalakutiena, svogūnai, brokoliai, kepenys. Jūsų mityba turėtų būti praturtinta daržovių ir mėsos įvairove. Galite savo delnus pusvalandį palaikyti tanino rūgštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *