Prašom nusiplauti rankas

Ar dažnai plaunate rankas? Mažus vaikus mes mokome, kaip svarbu dažnai plauti rankutes, tačiau suaugę ne visada į tai atsižvelgiame. Rankų plovimas yra viena iš būtinų higienos normų. 

Mus verčia nerimauti tai, jog nevisi itin rūpinasi rankų švara. Tarkim, restorane mes negalime būti šimtu procentų tikri, kad virėjas prieš gamindamas patiekalą nusiplovė rankas. Toks neatsakingumas gali sukelti rimtų sveikatos problemų. 

Sveikas protas turėtų diktuoti, kad asmuo turi nusiplauti rankas pasinaudojęs tualetu, ypač jei po to jis turės sąlyčiu su maistu. Nuostabu kai net maži vaikai žino apie rankų plovimo pasinaudojus tualetu svarbą. Prašome tinkamai rūpintis higiena, nes tai gali padėti užkirsti kelią bakterijų plitimui.

Dažniausiai sveiką gyvenseną pripažįstantys žmonės vietoje gazuotų ar saldintų gėrimų restorane užsisako vandens su citrina. Tačiau vieno tyrimo metu mikrobiologas paaiškino, kiek bakterijų buvo rasta atliekant bandymą remiantis supjaustyta citrina būtent restorane. 

Mano nuostabai, bandymo metu citrinoje buvo rasta išmatų dalelių. Ar galite tuo patikėti? Tai vėlgi pabrėžia rankų plovimo svarbą. 

Rankų plovimas toks pat lengvas kaip 1, 2 ir 3 

1. Baigę naudotis tualetu paprasčiausiai pasinaudokite kriaukle. Ir būtinai naudokitės muilu, kurį gerai įtrinkite rankose. 

2. Tinkamas rankų nuplovimas vandeniu turi užtrukti iki 15 minučių. 

3. Ir galiausiai gerai nusausinkite rankas. Nieko negali būti paprasčiau. 

Dabar esate pasirengę grįžti į darbą, parduotuves ar kur tik jums reikia. Jau nepakenksite liesdami žmonių ar daiktų. 

Kodėl reikia plauti rankas?

Kai išeinate iš tualeto ir nenusiplaunate rankų pernešate bakterijas sau ir kitiems žmonėms. 

Tai vienas iš svarbiausių būdų, kuris padės jums užkirsti kelią bakterijų plitimui. Rankų plovimas trunka tik apie 15 sekundžių. Ar jūs kada nors girdėjote apie salmoneliozę ir kitas infekcijas? Tai yra su maistu susijusios ligos, kurios gali būti sukeltos dėl rankų neplovimo. Ligų kontrolės ataskaitų centras pateikia tokius duomenis: maždaug 76 milijonai žmonių užsikrečia per maistą plintančiomis ligomis kiekvienais metais ir kai kurie žmonės iš tikrųjų miršta.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *