Rankų apsauga žiemą

Žiemos mėnesiais visada rankos išsausėja, tampa šiurkščios, o į normalią padėti vėl grįžta tik praėjus šalčiams. Tokiu sezono metu rankų būklę įtakoja šaltas oras, dažnas jų plovimas, sausinantys odą šildytuvai ir kt. Todėl šuo metu rankomis reikėtų itin atsakingai pasirūpinti kaip pataria sveikatos priežiūros specialistai. 

Pasak dr. Ellen Marmuras, yra keletas paprastų tyrimais pagrįstų žingsnių, kurie yra labai veiksmingi išsaugant jūsų rankų švelnumą, net ir šalčiausiu metų laiku. Tinkamai parinka gydymo priemonė yra pirmoji pagalba išsausėjimo ir skilinėjimo požymiams gydyti. Pagal mokslinius tyrimus kokybiškus rankų drėkintuvus gali tekti taikyti iki šešių kartų per dieną jei jūsų rankos ypač sausos. Tai reiškia, kad rankų drėkinimas turi tapti įpročiu. 

Renkantis drėkinamąsias priemones reikia atsižvelgti į du pagrindinius ingredientus tai minkštinančias ir drėgmę išlaikančias medžiagas. Odą minkštinantys tepalai užpildo mažas angas tarp odos ląstelių ir padeda išvengti skilinėjimo. Rinkitės tepalus, kuriuose yra lanolino, izopropilo, palmitato ir simondsijų aliejaus.

Drėkinančių savybių turintys ingredientai aktyviai sugeria iš aplinkos į odą drėgmę, taip padeda fizinio gydymo procesui, nes taip padidėja vandens kiekis ant odos. Glicerinas, hialurono rūgštis ir pieno rūgštis gali padėti atstatyti reikiamą odos drėgmės lygį. 

Rimtesnių veiksmų reikia imtis kraštutiniais atvejais, kai rankos jau yra suskeldėjusios. Tada rekomenduojama pasitarti su dermatologu, kuris parinks jums tinkamą gydymą. Nepamirškite kambariuose drėkinti išsausėjusio oro, einant į lauką dėvėti pirštinių. Tokie paprasti saugumo būdai padės išvengti rimtų rankų odos problemų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *