Rankų artritas

Kas yra artritas? Dažniausiai taip apibrėžiamas sąnarių uždegimas. Sąnariai yra ta vieta kur susijungia kaulai, leidžiantys galūnėms lankstytis. Pagrindinis artrito požymis yra sumažėjusi lankstumo galimybė. Svarbu pažymėti, kad tai nėra vienintelė liga susijusi su sąnariais. 

Yra daugiau nei 100 reumatinių ligų, kurios sukelia skausmą, patinimą ir sąnarių sustingimą. Yra daug skirtingų tipų artrito, kuris atsiranda dėl įvairių priežasčių. Pavyzdžiui, osteoartritas (sąnarių ligos degeneracija) yra artrito forma, kuri yra paveldima. Jei asmuo nukentėjo nuo šios ligos išlieka tikimybė, kad ji bus perduota vaikams.

Kita neišvengiama artrito priežastis yra vyresnis amžius. Nėra paslaptis, kad vyresnio amžiaus žmogus dažniau patiria sąnarių skausmus. Kai žmogus tampa vyresnis kaulai pradeda peraugti kūną. 

Pirmasis ženklas, kad sergate artritu
Pagrindinis artrito išdavimas yra sąnarių skausmas. Kai artritas yra ankstyvoje stadijoje skausmas gali tai atsirasti, tai išnykti. Tačiau vėliau skausmas tampa pastoviu. Tokį skausmą sukelia sąnarių uždegimas. 

Bendros formos artritas:
Artritas rankose yra labiausiai paplitęs tarp žmonių, kurie kenčia sunkius uždegimo skausmus. Tyrimai parodė, kad ne mažiau kaip 1% visų amerikiečių kenčia nuo artrito rankose. Svarbu pažymėti, kad pirmiausiai artritas atsiranda mažesniuose sąnariuose pavyzdžiui, rankų, riešų ir pėdų. Kadangi ši liga auga, ji išplinta į didesnius sąnarius pavyzdžiui, kelių ir alkūnių, kaklo ir pečių.

Ką daryti, jei susidūrėte su rankų artritu? 
Pirmas dalykas, kurį asmuo, pajautęs artrito simptomus, turi padaryti, tai kreiptis pas savo gydytoją. Jis padės nustatyti diagnozę ir parinks tinkamą gydymą. Kaip jau minėjome anksčiau yra per 100 artrito ligų, todėl svarbu žinoti kokia sergate. Ne visada artrito simptomai reiškia, kad jums ir yra artritas. Todėl būtina išgirsti specialisto nuomonę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *