Rankų ir pirštų skausmas

Rankų ir pirštų skausmą sukelia pasikartojantys judesiai. Yra keletas skirtingų veiksnių, kurie gali šiuos skausmus. Kita tokio skausmo priežastimi gali būti riešo kanalo sindromas. 

Pradžioje simptomai gali būti nedideli, bet negydomas skausmas gali išplisti ir jaustis net atliekant įprastas rankų funkcijas. Tuo atveju net batų užsirišimas gali tapti be galo sunkia užduotimi. 

Kai kurie žmonės tiki, kad riešo kanalo sindromas yra susijęs su genetika ir negali būti išvengiamas. Kiti teigia, kad jo galima išvengti ugdant sveikos mitybos įpročius. Šiuo metu nėra jokių įrodymų, kurie patvirtintų šį įsitikinimą, nors kai kurie tvirtina kad tai padeda atsikratyti skausmo. 

Mes gyvename amžiuje kai kompiuterių naudojimas yra gana įprastas ir dauguma darbuotojų, kurie naudojasi klaviatūra ir pele gali būti labai imlūs rankų ir pirštų skausmui. Kai kuriais atvejais skausmas gali tiesiog tampi nepakenčiamu ir stiprėjančiu. 

Skausmas gali suintensyvėti naktį, kai pakeičiama rankų padėtis. Tai gana nemalonus jausmas, jaučiamas rankų gėlimas ir tirpimas. 

Yra specialūs plaštakų ir riešo pratimai, kurių atlikimas padeda sustiprinti rankų kraujagysles. Tai labai svarbu siekiant pagerinti lankstumą ir rankų kraujotaką. Tačiau nereikia prarasti vilties, nes ši liga yra pagydoma. Tam yra pačių įvairiausių būdų, kuriuos galite išbandyti. Chirurgija rankų ir pirštų skausmui gydyti tinka tik yra labai kraštutiniu atveju ir nėra labiausiai rekomenduojama, nes daugiau kaip 70% operacijų nepadeda atsikratyti skausmo.

Jūs privalote nustoti ignoruoti skausmą, nes taip tik pabloginsite padėtį. Atminkite anksčiau pradėjus gydyti šias problemas bus daug lengviau jas pašalinti. 

Ką būtina žinoti?

Svarbiausia ką turite padaryti tai visada reaguoti į rankų ir pirštų skausmą. Pajautus pačius pirmuosius simptomus jokiu būdu jų neignoruokite. Stenkitės stiprinti rankas pratimais, dirbdami prie kompiuterio leiskite bent po keletą minučių vis pailsinti rankas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *