Rankų masažo nauda sveikatai

Žmogaus gydymas prisilietimais jau senai pagrįstas teigiama nauda. Masažas gali:

1) Pagerinti kraujotaką ir sumažinti spaudima; 
2) Atlikti sistemos detoksikaciją išstumiant toksinus per limfines sistemas;
3) Pagerinti raumenų tonusą ir išvengti raumenų atrofijos (liga kai raumenys tampa neveiklūs); 
4) Sumažinti emocinę įtampą ir paskatinti gerai jaustis. 

Kaip gali toks paprastas rankų masažas turėti tiek daug teigiamos naudos? Įtampa ar raumenų skausmas atsiranda nuo nuolatinio jų naudojimo. Jie gali patirti faktinius spazmus, kurie mažina kraujo tekėjimą į raumenis, taip apsunkina maistinių medžiagų ir deguonies perdavimą raumenims. Dėl tos pačios priežasties mažėja ir nervų ląstelės. Susikaupusios pieno rūgštys raumenyse išduoda nuovargį. Šis deguonies trūkumas ir pieno rūgšties didėjimas dirgina nervines ląsteles, kurios yra raumenų pagrindas. Masažas gali padėti pašalinti pieno rūgštis ir kitas medžiagas apykaitos būdu iš ląstelių ir atvirkščiai – nutraukti užburtą ratą „skausmas-spazmas-skausmas“.

Yra įvairių naudingų masažo stilių, kurie priklauso nuo individualių poreikių ir pomėgių įvairovės. Jie apima:

Švedų masažas. Tai pagrindine „atsipalaiduojantis“ masažo stilius, kurio metu naudojami stiprūs smūgiai, spaudimas ir minkymas. Švedų specialistai padeda pagerinti kraujo apytaką atpalaiduodami paviršutinių sluoksnių raumenis. Ši masažo rūšis yra ypač naudinga raumenims, kurie jaučia skausmą nuo streso ar varginančių treniruočių. 

Sportinis masažas. Šis masažas veikia gilesniame lygyje esančius raumenis jungiamąjame audinyje. Toks stilius labiau tiktų „nėra skausmo, nėra naudos“ filosofijai. Terapeutai naudoja lėtus, sunkius smūgius, ilgalaikius piršto spaudimus. Šis metodas padidina lankstumą, skatina raumenų darbą ir pagreitina gijimo procesą mažinant patinimus po traumų. 

Shiatsu ir akupresūra. Pirštai, nykščiai, kumščiai ir alkūnės naudojamos darant spaudimą taškuose, kurie kaip manoma yra energijos keliai organizme. Šios terapijos tikslas yra energijos srautų kompensavimas. 

Refleksologija ir terapinė zona. Refleksologijos esmė yra ta, kad taškai vienose kūno dalyse atitinka kitų kūno dalių taškus. Kitaip tariant, streso ar ligos atveju spaudomi atitinkami taškai. 

Ne visi metodai tinka visiems. Įsitikinkite, kad pasirinkote tinkamą masažą, o jei jis neatitiko jūsų lūkesčių išbandykite kitokį. Masažo terapijos mokykla yra ekonomiškai efektyvus būdas išbandyti skirtingų stilių masažus, vyresnieji studentai paprastai dirba už mažesnį mokestį. 

Yra sąlygų kurioms esant masažas nėra geras pasirinkimas, tai esant uždegimui, karščiavimui, labai stipriems skausmams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *