Sausa oda: veido odos priežiūra žiemą

Nėra nieko blogiau, nei turėti sausą veido odą žiemą. Šaltas vėjas, centrinis šildymas ir drėgmės trūkumas gali sukelti sausos odos problemas. Esant šioms sąlygoms yra tikimybė išsausėti tiek riebiai, tiek mišriai odai. Norint išvengti sausų dėmių, niežulio bei patinimų yra labai svarbu pasirūpinti veido oda, šaltuoju metu laiku. Kadangi būtent šiuo laikotarpiu oda tampa labiausiai pažeidžiama. Tinkamai nepasirūpinus gali atsirasti infekcija. 
Šiame straipsnyje pagrindinis dėmesys skiriamas veido odos priežiūrai, tačiau nereiktų pamiršti, kad viso jūsų kūno oda taip pat reikalauja tinkamos priežiūros. 

Štai keletas patarimų, kaip tinkamai pasirūpinti savo oda žiemą:

• Einant į lauką pravartu pasirūpinti tinkama apranga, kuri apsaugotų odą nuo nemalonaus oro. Privalu dėvėti šalikus, ruonio kuoduočio striukes, saugoti galvą ir kaklą. Taip pat nepamiršti derėtų ir lūpų. Nuo skeldėjimo, naudoti drėkinamąjį lūpų balzamą.
• Židiniai suteikia jaukumo ir romantikos, bet nereikia pamiršti, kad jie taip pat gali skatinti odos išsausėjimą, todėl nepatartina stovėti šalia atviros liepsnos.
• Žiemą kuo šilčiau namuose, tuo oras tampa sausesnis, todėl pravartu naudoti specialius oro drėkintuvus ar prie radiatorių padėti specialius indus su vandeniu.
• Šaltuoju metų laiku pakankamai mažai imame vartoti gryno vandens, o tai gali sukelti odos išdžiūvimą. Tad nevertėtų piknaudžiauti sunkiuoju maistu bei kaloringais gėrimais, nes visa tai skatina dehidrataciją. Todėl reikia nepamiršti gerti pakankamai vandens, kuris padėtų neutralizuoti sunkųjį maistą.

Odos priežiūros produktas, sausai veido odai
Vienas iš pirmųjų dalykų, ką jūs turite padaryti t.y. pakeisti valiklį. Vasaros metu naudotą švelnų, muiluotą valiklį, patartina pakeisti į kosmetinės grietinėlės valiklį. Šis valiklis padės apsaugoti jūsų odą, išlaikydamas odos balansą tiesiogiai su vandeniu. Tai ypač naudinga, nes kai vanduo išgaruoja, valiklio sudėtyje esančios medžiagos padeda išlaikyti drėgmę odoje. Vertėtų nepamiršti ir pleiskanų. Šis procesas išlaiko savo svarbą per žiemą, nes padeda pašalinti negyvas odos ląsteles ir atnaujina sveikesnę bei stipresnę odą. Nepaisant to atsiradus didesniems įtrūkimams bei odos išsausėjimui turėtumėte, kuo skubiau kreiptis į gydytoją, kad būtų išvengta didesnių problemų, tokių kaip infekcijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *