Tinkamai rankas plauti būtina

Norite išvengti infekcijų? Atsakymas paprastas: dažniau tinkamai plaukite rankas. Svarbu tiksliai žinoti kaip naudoti muilą laikantis higienos normų ir tai paversti kasdieniniu įpročiu. Tokiu būdu bus sumažinta mikrobų platinimo tikimybė. Tai labai lengva, nes reikalauja tik muilu ir vandens. Yra ir tokių priemonių, kuriomis galite pasinaudoti jei šalia nėra vandes. 

Žinoma neįmanoma rankų laikyti visiškai švarių visą laiką. Nesvarbu ką bedarytumėte visada liesite tam tikrus paviršius. Gyvendami savo įprastą gyvenimą visada susidursite su mikrobais. Jūs galite užkrėsti save liesdami burną, nosį ar akis. Geros naujienos yra tai, kad šios bakterijos nėra labai atsparios, norint jų išvengti tereikia dažniau plauti rankas. Tau tikrai geras įprotis.

Nepamirškite nusiplauti rankas prieš gaminant, valgant, suteikiant medicinines paslaugas, liečiant ar gydant žaizdas ir ligonius bei dėdami kontaktinius lęšius. Po tokių darbų irgi svarbu plauti rankas. Pavyzdžiui po to kai paruoštas maistas, ypač kai kalbama apie žalios mėsos ir naminių paukščių ruošimą. Po naudojimosi tualetu, palietus gyvūną, išsipūtus nosį ar nusičiaudėjus, po šiukšlių ir kitų nešvarių objektų tvarkymo. 

Ar yra tinkamas būdas plauti rankas? Taip yra paprastas būdas, kurį priminsime. Naudokite muilą ir vandenį atliekant šiuos veiksmus: sudrėkinkite rankas po tekančiu vandeniu ir išmuiluokite jas (nepriklausomai ar tai kietas muilas ar skystas). Rankas reikėtų trinti bent 10 sekundžių atsargiai nuplaunat visų pirma tarpupirščius ir nagus. Galiausiai gerai išskalaukite ir nusausinkite rankas švariu rankšluosčiu ar dar geriau oro džiovintuvu.

Dauguma mano, kad naudoti geriau yra antibakterinius muilus nei įprastus. Tačiau iš tikrųjų visiškai nėra jokio skirtumo. Antibakterinis muilas net sustiprina tam tikrų bakterijų atsparumą. Tai yra ginčytinas aspektas dėl kurio vis dar atliekami tyrimai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *