Vienkartinė veido kaukė – esminė ir privaloma

Darbe tykantys kvėpavimo pavojai gali sukelti rimtų sveikatos problemų, todėl yra svarbu tinkama asmens apsauga. Daugelyje pramonės šakų, kuriose vyksta šlifavimo, gręžimo, frezavimo, tapybos ir kartais valymo darbai, į atmosferą patenka žmogaus akiai nematomos smulkiosios dalelės. Todėl yra labai svarbu, kuo mažiau įkvėpti. Viso to galima išvengti naudojant vienkartinę kaukę. Šiuo metu yra prekiaujama pakankamai įvairaus pobūdžio kaukėmis. Jums tik tereikia iš siūlomos gausos išsirinkti pačią tinkamiausią darbui veido kaukę. Labai svarbu yra pasirinkti kokybišką kaukę, turinčią kvėpavimo vožtuvus, kurie leidžia vartotojui laisvai kvėpuoti. 
FFP1 kaukė yra tradicinė sukurta kaukė be vožtuvų, kuri suteikia apsaugą nuo kietų bei skystų aerozolių. Tiems, kuriems reikia apsaugos nuo dulkių, skaidulų, organinių ar net vandens garų, siūloma pasirinkti FFP2 kaukė su arba be vožtuvų. FFP3 kaukės yra sukurtos, siekiant pasiūlyti apsaugą nuo tų pačių kenksmingų medžiagų, tačiau yra kiek brangesnės. Vienkartinės saugos kaukės turi atitikti EN 149:2001 standartus. Vienkartines kaukės yra pritaikytos patogiam ir saugiam vartojimui. Yra taurės formos ir turi du galvos dirželius.

Vartotojui saugos kaukės neturėtų sukelti diskomforto ar suvaržymo. Tiesą sakant, jos turėtų tilpti ant veido puikiai, netrukdydamos kvėpuoti. Darbuotojai turėtų gauti tinkamą mokymą ir instruktažą, kaip teisingai dėvėti ir naudotis jomis. Jie turėtų būti instruktuojami dėvėti saugos kaukes, visada ištikus pavojingoms situacijoms. Taip pat svarbu, kad jūs patikrintumėte disponuojamos saugos kaukes, ar nepasibaigęs galiojimo laikas, kadangi vartotojo sveikata ir sauga yra jūsų pagrindinis rūpestis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *